Marcin Szychowiak

Jestem absolwentem studiów psychologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. W trakcie  przygotowania do zawodu psychologa uczestniczyłem w licznych szkoleniach m.in. z zakresu profilaktyki uzależnień behawioralnych, diagnozy neuropsychologicznej oraz pomocy rodzinie
w sytuacjach trudnych. Ukończyłem szkołę psychoterapii Gestalt, obecnie jestem w trakcie procesu certyfikacji. Posiadam uprawnienia umożliwiające prowadzenie neuroterapii metodą EEG-Biofeedback oraz prowadzenia zajęć Treningu Umiejętności Społecznych.

Doświadczenie zawodowe poszerzam dzięki pracy w Zespole Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Świdnicy oraz Przedszkolu nr 1 w Sobótce. W trakcie swojej codziennej pracy spotykam się z dziećmi i młodzieżą borykającą się z rozmaitymi trudnościami. Wobec których stosuję podejście indywidualne i oparte na dogłębnym badaniu przyczyn. W doborze moich metod pracy bazuję na aktualnych doniesieniach naukowych, starając się, aby realizowane przeze mnie interwencje i porady miały solidne podstawy w postaci dowodów ich skuteczności.

W moim kontakcie z drugim człowiekiem cenię sobie uważność, szacunek i otwartość wobec przejawianych trudności, które traktuję jako aspekt niedefiniujący daną jednostkę, stanowiący natomiast istotną przeszkodę w jej rozwoju. Za cel stawiam sobie wypracowanie sposobu i strategii umożlwiających zmniejszenie jej wpływu na funkcjonowanie osoby borykającej się z problemem.

Ważna jest dla mnie komunikacja z rodzicem, osobą najbardziej kompetentną w kwestii posiadanej wiedzy o dziecku z którym podejmuję pracę. W trakcie rozmów z rodzicami staram się uważnie wsłuchiwać w wątpliwości i napotykane trudności wychowawcze. Bazując na posiadanej wiedzy merytorycznej i płynącej z doświadczenia codziennej pracy udzielam praktycznych wskazówek przydatnych w dalszej pracy z dzieckiem.

TUS – Trening Umiejętności Społecznych

EEG-Biofeedback